Έκτακτη είδηση! Καλικάντζαροι στο Μουσείο Ακρόπολης.

Καλικάντζαροι πρόκειται να εισβάλλουν φέτος στο Μουσείο Ακρόπολης! Από έγκυρες πηγές πληροφορηθήκαμε ότι θα ξεχυθούν στις αίθουσες του Μουσείου και μαζί με άλλα σκανταλιάρικα πλάσματα της αρχαιότητας, όπως τους Σατύρους και τον Πάνα θα σκαρφιστούν πολλές ζαβολιές. Ακούγεται ότι πρώτος τους στόχος είναι οι λεζάντες των εκθεμάτων. Συμφορά μας!!!! Αν τις ανακατέψουν οι επισκέπτες μας θα πάρουν λάθος πληροφορίες! Οι αρχαιολόγοι του Μουσείου βρίσκονται σε πανικό. Τι θα λέγατε να έρθετε στο Μουσείο Ακρόπολης και να μας βοηθήσετε να κρατήσουμε μακριά τους ταραξίες ή τουλάχιστον να διορθώσουμε το χάος που θα προκαλέσουν; Μαζί μας θα έχουμε έναν πολύ δυνατό βοηθό, τη Μέδουσα, το μυθικό πλάσμα που με την τρομερή του όψη διώχνει μακριά το κακό, όπως πίστευαν οι αρχαίοι. Τι νομίζετε, θα τα καταφέρουμε όλοι μαζί; Ελάτε να συμμετέχετε στο οικογενειακό πρόγραμμα του Μουσείου Ακρόπολης «Καλικαντζαρο… μπερδέματα» από 28 Δεκεμβρίου 2022 έως 05 Ιανουαρίου 2023.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Αυτά για σήμερα φίλοι του ΑΜΚ (AcropolisMuseum Kids). Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερα συναρπαστικά νέα. Φροντίστε τον εαυτό σας και ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα κοντά μας!